10 najlepszych zespołów metalcore’owych i death metalowych wszech czasów

10 najlepszych zespołów metalcore'owych i deathmetalowych wszech czasów
10 najlepszych zespołów metalcore'owych i deathmetalowych wszech czasów

Metalcore i death metal to niesamowite gatunki muzyczne. Niektórzy, patrząc z boku, mogą pomyśleć, że to po prostu jacyś faceci drący się do mikrofonu z innymi facetami grającymi na instrumentach. Ale dla wielu to uwolnienie i szczyt rozrywki. Jakie są więc różnice między tymi dwoma rodzajami muzyki i jakie są najlepsze zespoły metalcore i death metal?

Czym jest metalcore i death metal?

Metalcore i death metal to dwa różne gatunki heavy metalu. Metalcore charakteryzuje się intensywnym brzmieniem i wolniejszym tempem niż death metal. Z kolei death metal charakteryzuje się intensywnym i szybkim tempem.

Metalcore, określany również jako metaliczny hardcore, to podgatunek heavy metalu, który zawiera różnorodne elementy hardcore punk i ekstremalnego metalu. Ten gatunek jest godny uwagi ze względu na użycie intensywnych przebić (które są powolne i sprzyjają moshingowi). Instrumentacja często zawiera zniekształcone riffy gitarowe, ostre solówki na gitarze prowadzącej i okazjonalne użycie blastów. Techniki wokalne stosowane w tej formie muzycznej sięgają od death growlingu do czystych falsetów. Właściwie wokale mogą być najbardziej zróżnicowanym elementem gatunku.

Top 10 najlepszych zespołów metalcore wszech czasów

Ta lista jest subiektywnym, osobistym rankingiem 10 najlepszych zespołów metalcore wszech czasów.

 1. As I Lay Dying
 2. Killswitch Engage
 3. Parkway Drive
 4. Bring Me the Horizon
 5. Trivium
 6. August Burns Red
 7. Bullet for My Valentine
 8. All That Remains
 9. Underoath
 10. Asking Alexandria

Top 10 najlepszych death metalowych zespołów wszech czasów

Gatunek muzyki death metal jest jednym z najbardziej ekstremalnych gatunków na świecie. Ma dźwięk, który jest ostry i instynktowny. Gatunek został spopularyzowany pod koniec lat 80. i na początku lat 90., a niektóre zespoły, takie jak Morbid Angel, Death, Pestilence, Obituary i Sepultura, stały się bardzo znane.

Powinniśmy zauważyć, że podczas gdy wiele innych gatunków jest nadal dość ciężkich (hard rock, heavy metal), death metal ma zwykle więcej dysonansowych akordów. Może to zapewnić jeszcze bardziej intensywne wrażenia słuchowe niż inne rodzaje ekstremalnej muzyki.

Styl, którym posługują się death metalowe zespoły, różni się w zależności od ich lokalizacji i tego, co lokalnie ma na nie wpływ.

Poniżej subiektywna lista 10 najlepszych zespołów death metalowych wszech czasów:

 1. Death
 2. Cannibal Corpse
 3. Obituary
 4. Morbid Angel
 5. Deicide
 6. Possessed
 7. Suffocation
 8. Carcass
 9. At The Gates
 10. Behemoth

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zespoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.